Izabela Linke – Sierańska

mgr. Inż Architektury Krajobrazu
inspektor nadzoru terenów zieleni SITO

Od zawsze chciałam malować , od najmłodszych lat na ścianach i meblach powstawały liczne rysunki. Później rysunki tworzyłam na papierze, kartonach, deskach  i w końcu na płótnach. Z czasem doszły ogrody.  Kiedy projektuję i zakładam ogrody, patrzę na nie jak na obrazy w formie wielowymiarowej, przestrzennej.  Oczywiście nie zapominam  przy tym o funkcjach , które ogród musi spełniać i o elementach konstrukcyjnych i technicznych, bez których ogród nie mógłby istnieć.

W 2003 roku ukończyłam Architekturę Krajobrazu na SGGW.  Doświadczenie zawodowe z ogrodami zaczęłam zdobywać jeszcze na studiach i właśnie wtedy doszłam do wniosku że to  jest to, czym chcę się zajmować .  Od 2002r.  zdobywam doświadczenie w pracy, doszkalam się i zdobywam wiedzę.

Piotr Sierański

mgr ekonomii

Zanim podejmie się jakiegoś zadania dokładnie analizuje sytuację , sprawdza, mierzy , waży.  Analizuje wszystkie za i przeciw.  Spokojnie przedstawia swój punkt widzenia.   Interesuje się nowościami. W ogrodach zajmuje się systemami nawadniania i oświetleniem.  Interesuje się chorobami i szkodnikami roślin. Każdą roślinę dokładnie bada i ogląda jeżeli zauważy jakieś  niepokojące objawy i zaleca odpowiednie środki na poprawę kondycji roślin.

Ogrody to nasza pasja – praca w której spełniamy się na co dzień.

Nowy klient to nowy ogród, nie powtarzamy i nie kopiujemy wzorów i układów. Chcemy aby każdy klient czuł się wyjątkowo. Słuchamy co klient chce nam przekazać. Analizujemy i staramy się nadać jak najlepszą formę wypowiedzi klienta. Ogrody Staramy się wpisać w otaczającą nas przestrzeń biorąc pod uwagę to co nas otacza: kształt, światło, dźwięk, a nawet zapach. Na pierwszym planie stawiamy potrzeby naszych klientów, ich formy wypoczynku , relaksu i upodobań.

Projekt i realizacja ogrodu to proces połączony.  Dobrze przemyślany projekt, ułatwi realizację poszczególnych etapów,  ograniczy czas na organizację materiałów i roślin.

Rysując koncepcję a później projekt wyobrażam sobie poszczególne etapy realizacji i zastanawiam się, jak daną „rzecz wykonać i jak będzie wyglądała w całości założenia ogrodowego.